Yule

Yule vieren vol Magische Spiritualiteit, Kleuren en Kristallen

Yule collage tekst

Winterbegin, langste nacht, tijd van inspiratie

Op het hoogtepunt van de winter vieren wij met Yule de langste nacht van het jaar en met de wedergeboorte van het licht(kind) het begin van een nieuwe jaarcyclus. Nu staat het rad van de zon 12 of 13 nachten stil voor het weer begint te draaien. Joel betekent “rad van het leven”. Deze overgangstijd is magisch en heeft invloed op de rest van het jaar. Je kunt beter orakelen en mediteren dan werken en wassen.

Yule of  Winter zonnewende markeert het begin van het winterseizoen en is een van de oudst bekende winterviering. De Winter zonnewende en alle magie die het met zich meebrengt, wordt al decennia en eeuwen gevierd. Veel mensen vieren vele dagen tegelijk, terwijl anderen alleen op de dag van de winterzonnewende vieren op 21 december. Het is de langste nacht en de kortste dag van het jaar. De dagen zijn korter geworden en nu kunnen we de terugkeer van de zon vieren uit de periode van duisternis. Bij terugkeer brengt het nieuwe warmte en kunnen we die energie uitstrekken en oogsten. Het markeert ook het begin van het zonneseizoen, zonne-zin betekent zon die staat voor verlichting. Het begin van het zonnejaar markeert de wedergeboorte van de zon. Het is een feest voor de zon en alles wat het voor ons doet.
Kerstmis is de viering van de geboorte van de Zoon, terwijl Yule het feest is van de geboorte van de zon, zoals in de sterrenhemel, de verschillen van de christelijke feestdag en de heidense viering wat vaak wordt vermengd.

Hier zijn wat nuttige en gezellige tips voor de voorbereiding of de viering zelf:

Versier je huis

Versier je huis met hulst, wintergroene takken, dennenappels, kaneel en dingen die de zon brengen zoals citroenschillen. Gebruik kleur zoals goud en ivoor, groen en rood.
Hang maretak over de hoofddrempel van je huis om liefde en vreugdevolle energie te verwelkomen en om je thuis bescherming te bieden.
Verzamel familie om met elkaar een boom of krans te kopen en versier het samen. Noem je boom van nu af aan Yule boom. De symboliek van deze boom is een symbool voor het wederkerende groen (eeuwig leven) en wordt versierd met rode appels (levenskracht), zilveren ballen (maan) en gouden draden (zonlicht).
Hang afbeeldingen op van de zon en zonnegoden en verwelkom ze bij u thuis zodat ze hun warmte bij u thuis kunnen brengen.

Versier en verbrand een Yule-log

yule logVersier samen met je familie en vrienden een yule-log, een versiert houtblok met kaarsen.
Zorg ervoor dat u het houtblok volledig droogt en schoonmaakt voordat u het binnen haalt. Sommige mensen verwijderen de schors.
Als je het van tevoren decoreert, kun je het als middelpunt gebruiken voordat je het in ceremonie verbrandt. Verzamel dennennaalden, dennenappels, kaneel om mee te versieren. Maak een krans van veenbessen. Maak gaten of plak andere houders voor kaarsen die veilig kunnen worden aangestoken om je yule-log te verlichten.
Terwijl je decoreert, staat iedereen toe om zijn intentie voor het nieuwe jaar in te stellen.
Als je als ceremonie je log kaarsen wilt aansteken, moet iedereen die gedecoreerd heeft aanwezig zijn. Als de kaarsen zijn uitgebrand kan het stuk hout binnen in een open haard of buiten in een vreugdevuur worden verbrand. Door dit houtblok te verbranden zend je je uw intenties het universum in om zijn werk te doen. Blijf aanwezig totdat het log volledig is verbrand.
Terwijl het brandt voel je je vrij om eromheen te zingen of te dansen. Dit gaat allemaal over gemeenschap en samenkomen in de duisternis

Maak natuurlijke ornamenten

Gebruik een mengsel van bloem en water om schijven te maken en bak de schijven hard.
Verf en versier de schijven en voeg kruiden en harsen toe aan het deeg of de verf op basis van uw intenties. Snij symbolen, sigils of runen in het ornament om de intentie te versterken. Gebruik ze om boom, slingers of thuis te versieren.
Dennenappels, sinaasappel en appel schijfjes kunnen ook worden gebruikt voor decoratie en het ruikt heerlijk in huis..

Deel en geef terug aan community

Herken alle zegeningen in je leven. Geef deze magie door en schenk bezittingen aan iemand anders die het misschien nodig heeft. Geef je tijd om je licht te delen.

Maak je Yule-altaar

Laat je altaar je zuiverheid en spirituele groei symboliseren. Gebruik wit en zilver om een nieuw begin weer te geven. Gebruik zonnekleuren om de energie van de zon in huis te brengen. Ga regelmatig in dit seizoen naar het altaar om de energie te vergroten.

Neem deel aan een zuiveringsritueel

Reinig iedereen in je cirkel met speciale wierook en zegen elk persoon. Laat iedereen een woord van dank spreken in de hele cirkel. Laat iedereen in een eenvoudige cirkelmeditatie zitten met mooie muziek. Sluit de cirkel met elke persoon en wees dankbaar. Ik doe dit ritueel in januari.
Klik hier voor meer info

Mediteer

Mediteer in je persoonlijke meditatieruimte.
Noteer de dingen waar je dankbaar voor bent, alle zegeningen in je leven en je intenties voor volgend jaar. Maak een visualisatie bord om een tastbare weergave te geven van uw intenties.
Visualiseer je intenties om ze in je wereld te manifesteren. Wees wie je bent en bereik wat je wilt bereiken.

Houdt een feestje

Nodig mensen uit waar je van houdt en  die je bewondert. Vier het samen met wat eten en drinken.
Neem de tijd om te herinneren aan de tijden dat mensen niet altijd eten hadden voor de winter. Geef zegeningen voor het voedsel dat je hebt.
Deel voedsel met minder bedeelden door te doneren aan voedselbanken of vrijwilligerswerk in gaarkeukens.

Daden van dienst

Geef kleding en voedsel aan de minder bedeelden. Voer vogels en dieren in het wild. Wordt vrijwilligers in voedselbank en gaarkeuken

13 x een Heilige Nacht

Al vele jaren in  mijn workshops doorgegeven en kom regelmatig in deze tijd dit in andere workshops tegen. Het is ook heel leuk om hiermee aan de slag te gaan. Lees ook mijn oudere blog hierover,  Klik hier

Met de zonnewende beginnen de 13 heilige nachten: de nacht van Yuledag op 1 tot de nacht van 12 op 13. Dit is een bijzondere tijd en het begin van een nieuwe jaarcyclus. Je kunt in de 13e nacht met wierook door elke kamer lopen en boven de deuren zon, maan en aarde tekenen en hun om bescherming vragen voor het volgende jaar. Elke heilige nacht is een maand van het nieuwe jaar, waarvoor je je wensen in gaat zetten.
Kijk naar de thema’s van de 13 maanden en droom alvast hoe jij die maanden wilt invullen: 1 innerlijke vernieuwing, 2 grote schoonmaak, 3 zaaien, 4 opstarten, 5 zintuigen, 6 ontplooien, 7 je kracht, 8 je rijping, 9 kwaliteit, 10 balans, 11 transformatie, 12 evaluatie, 13 loslaten en rusten.

Kristallen:

Mooie kristallen voor deze tijd zijn:
Blauwe veteragaat, Mosagaat, Amethist, Bloedsteen, Citrien, Granaat, Holiet, Jade, Rozekwarts, Unakiet

Spiritueel thema

begin, geboorte, uitdaging, mededogen, cycli, einde, eeuwigheid, dankbaarheid, inzicht, wedergeboorte, herstel, opoffering, zoektocht naar zingeving, stilte, wijsheid

Magisch thema

gemeenschapsfeest, contemplatie en kijken naar binnen, diep ritueel, evaluatie, feesten, helende werken, dagboek, meditatie, reflectie, studie, knutselen, wake, persoonlijke retraite

Advies om te doen  in deze tijd zijn:

waarzeggerij en orakel, healing, ritueel

Kleuren

Groen: overvloed, leven, de levende evergreen die gedijt in de winter, nieuw begin, rijkdom.
Goud: geschenken, welvaart, rijkdom, rijkdom aan zonne-energie, goden, koningen, royalty’s.
Rood: vitaliteit, vuur, levenskracht, hulstbessen, kerststerren en andere planten die gedijen in de winter.
Wit: kalm, de “schone lei” van sneeuw, bescherming, stilte, slaap.