Zomer & Vuur

In juni, juli en augustus vieren we de zomer!

zomer mij

Deze informatie is bedoeld als naslagwerk en beslist niet  in plaats van een van de onderwerpen in mijn cursussen, want die gaan veel verder dan dit. Magie met natuurkrachten dien je voorzichtig te gebruiken en niet zomaar van internet over te nemen!

Kwaliteit van de Zomer

De zomer is een goede tijd voor het openen van de zintuigen, het ontplooien en laten opbloeien van zaken en vooral voor het naar buiten richten van je aandacht, voor uitdragen en neerzetten van je prachtigste ideeën en scheppingen. Gun jezelf volop te leven, met passie, magie en de kracht van de lange dagen. Vermijd in de zomer halve dingen, machtslust en driftigheid.

Zomer

Staat symbool voor: Middag
Opgroeien
Energie, daadkracht, moed
Creativiteit, succes, transformatie
Windrichting: Zuiden
Kracht van het willen
Sfeer Geestelijk, Etherisch
Dierenriemtekens Ram – Leeuw – Boogschutter
Element
Met haar wezens en symboliek
Element: Vuur,
Salamanders, vuurdraken, zonne-elfen
Mannelijk / negatief, Projectie / afname vernietigend
Kaarsen branden, Kruidenwis
Tarotkaart: Staven
Plekken Vuur, vlam, kaars, haard, actieve vulkaan, bliksem
Aartsengel Michaël
eruit zien als God
Eigenschappen: Doelen bereiken, juridische zaken, huwelijkse zaken, moed en bescherming
Regeert over de Zon.
Krachten Enthousiasme, Passie, Doorzettingsvermogen
Chakra Zonnevlecht (3de chakra)
Muziek Sistrum, lier, harp. Klank I
Geuren & Sfeer Vul je huis met kruiden, verzamel de geuren van roos en lavendel. Lukt het niet om ze echt binnen te halen gebruik dan etherische oliën. Maak een Kruidenwis
Persoonlijkheid Zomertypen:
KleurDeze kleuren kun je ook gebruiken in magisch werk
pastelroze, framboos, aubergine, bordeaux
licht-, rook- en duifblauw, seringenpaars
rietgroen, munt (zacht blauwgroen), wolwit
zachte, gemêleerde grijstinten, grijsbeige
Persoonlijkheid Zomertypen:
Karakter
Vriendelijk, rustig en zachtmoedig. Zo is het zomertype. Mensen van dit type zijn perfectionistisch en vinden het moeilijk om erkenning te vinden voor hetgeen zij doen. Het zijn goede luisteraars, maar hebben een analytische geest en daardoor vaak een uitgesproken mening. Zij vinden het moeilijk om hun gevoelens te uiten en dikwijls ontnemen zij zichzelf de mogelijkheid om hun talenten te benutten.
Twee jaargetijdefeesten Litha: Magisch feest van overvloed en de uitbundige groeikracht van de natuur.
Klik voor meer hier
Lughnasadh: Feest voor de graanoogst. Klik voor meer hier
Manen Plantmaan: Magische wensen
Maan van de Roos: Kracht van de oermoeder
Maan van het Weerlicht: verantwoordelijkheid, rijpheid en kwaliteit

4ba169ee56089f1a1583f2c4448cdea5Vurige transformerende salamanders

Overal waar vuur brandt zijn er vuurwezens of salamanders te vinden. Zij sturen het transformatie proces van vuur dat vernietigd, verteerd en reinigt om ruimte te scheppen voor iets nieuws. De inspirerende energie van de vuurwezens is gepassioneerd en branden bewustwording en verlichting in de schepping. Vuurgeesten zijn te vinden bij vuur, kaarsvlammen, vulkanen en in de bliksem. Zij werken mee aan alle vuurprocessen als rijping, bevruchting, vertering, verrotting, lichaamstemperatuur en seksualiteit. Zij verhogen onze passie op alle gebieden. Vuurwezens zijn zeer onafhankelijk en hoog ontwikkeld, ze leven op de grens tussen de geestelijke en etherische wereld en de astrale sfeer van de engelen. Ze zijn ook het meest onberekenbaar door hun dynamiek en intelligentie. Vuurgeesten voelen zich aangetrokken door rituelen, met name vuur- en vruchtbaarheidsrituelen. Als je hun passie in toom weet te houden zijn ze een dynamische en stimulerende hulpkracht.

Boodschappen van Vuurdieren

Draken zijn echte vuurdieren, ze zijn zo magisch en wijs dat ze los staan van de materie en zich via dromen en meditatie laten zien. De twee reptielen kun je tegenkomen tijdens een boswandeling of in een droom.

Draak Poortwachter, magische leraar, bescherming, wijsheid, schat, grote dingen wagen, dromen leven, je eigen macht herkennen en leven
Hagedis Gevoeligheid op alle niveaus, buitenzintuigelijke waarneming
Slang Heel zacht, transformatie, wedergeboorte, initiatie, wijsheid

Boodschappen van Insecten

In de zomer zoemt het van bedrijvigheid in de lucht en om de bloemen heen, de vlijtige insecten zijn volop aan het werk en maken het beste van de lange dagen en de vruchtbaarheid in de natuur. Kijk wat ze jou kunnen brengen en leren, en welke boodschap ze willen vertellen.

BIJ Is vlijtig, benut de zonnige dagen, productieve gemeenschap, je plek vinden, samen feest vieren, verwezenlijken van het onmogelijke
KEVER brengt verandering, herrijzenis, bescherming zachte kant, zon
LIBEL vliegt snel en acrobatiek, kleurverandering op levensweg, van jeugd in water naar leven in de lucht, transformatie van 2 jaar, toverkracht van licht, zon, vliegende draken, werken met natuurgeesten
LIEVEHEERSBEESI brengt hoop, liefde en licht vanuit de hemel, troost en steun in moeilijke situaties, orakelen, verbinding met Maria en het Goddelijke.
MESTKEVER, is de koning van de kevers en een symbool voor de zon en zonnegoden, mannelijkheid, schepping, wedergeboorte en eeuwige levenskracht.
MIER werkt met discipline, orde, in dienst van gemeenschap, cyclus van 12, bouwen, schrijven, vlijtwerk, geduld met jezelf en anderen
SPIN weeft creatief haar levensweb, schakel verleden / toekomst, 8, evenwicht bewaren, concentratie op een punt, magie van taal, combinatie zachtheid en kracht, dromen en visioenen waarmaken
SPRINKHAAN maakt reuzesprongen voorwaarts, in beweging komen, nieuwe spron­gen wagen, vertrouwen op je instinct en ritme
VLINDER ontpopt zich, transformatie, gedaanteverwisseling, delen van plezier, vreugdedans, hoe wil je iets zien aflopen/ ontpoppen?