Inspiratie voor de maand januari

januari collage 1

Een blog voor deze maand met vreugdevolle eenvoud voor deze maand.
Deze inspiraties deelde ik in mijn nieuwsbrieven, maar nu kun je het vaker terugkijken.

Waar kun je in januari mee beginnen en wat is er te doen:

  • Schrijf, nu het nieuwe jaar is begonnen, je meest verborgen ambities en hartenwensen op.
  • Loop thuis al je persoonlijke papieren na en ruim je bureau op, zodat je in het nieuwe jaar een frisse start maakt. Gooi zo veel mogelijk weg. Hang je nieuwe kalender op. Probeer je eigen plek, de plek waar je al je papierwerk doet, zo uitnodigend mogelijk te maken. Begin ook in je huis met een schone lei en vol wensen in huis. Afnemend maan is ook de tijd van grote schoonmaak of het opruimen van kwesties die al lang opgelost hadden moeten zijn.
  • Hier is al een voorproefje: Reinigingsritueel voor je huis. Met dit ritueel verdrijf je negatieve energieën uit je huis. Het idee is dat je met zoveel mogelijk lawaai de boze geesten verdrijft uit alle hoeken van je huis. Neem daarvoor van alles dat lawaai kan maken – muziekinstrumenten, pannen, je eigen stem en ga beginnend bij je voordeur door elke ruimte en schreeuw, zing, brul zoveel je wilt tot je het gevoel hebt dat alle negatieve energieën gevlucht zijn. Je kunt dit bevrijdende ritueel ook ondersteunen door reinigende wierook van salie en bijvoet te branden. In de cursus maak je wierook die op je huis is afgestemd.
  • Zet dan een glas rode wijn bij je voordeur. Leg zoutkorrels op elke dorpel en zeg: “Het zout van de zee reinigt deze ruimte en laat energie stromen”. Smeer dan een druppel melk op de dorpel en spreek “De melk van Brigit voedt deze ruimte met liefde.” Met een druppel maanolie verzegel je de ruimtes tegen negatieve invloeden. Als laatste drink je een slok van de rode wijn en gooit de rest voor je huisdeur met de spreuk: “Ik dank alle krachten die mij beschermen.”
  • Vier op 21 januari volle IJsmaan. Deze volle maan in januari staat ook in het teken van Reiniging en nieuw begin. Goede tijd om te beginnen met vasten. Wil je afvallen, begin dan ca 3 dagen na volle maan als zij begint af te nemen. De periode van de afnemende maan is een rustperiode. Alles neemt af. Afvallen, het stoppen met roken of een andere verslaving gaat in deze periode gemakkelijker. Je stroomt dan met de afnemende energie mee.
  • Ga naar een goede kantoorboekhandel of een grote boekwinkel en koop een mooi gebonden boek met lege bladzijden om er je dankdagboek van te maken. Misschien wil je in de kantoorboekhandel ook wel uitkijken naar verschillende kleuren inkt en pennen.
  • Breng een bezoek aan een winkel voor teken- en schilderbenodigd- heden en kijk er gewoon eens rond. Zie hoeveel verschillende manieren er zijn om je creatief te uiten: in heldere kleuren, met papier, op linnen, met klei. Lijkt het je al wat? Nu je er toch bent kun je direct een paar simpele schetsboeken meenemen die je kunt gebruiken voor het geïllustreerde ontdekkingenboek dat je gaat maken. Mijn favoriete formaat is 16 bij 24 centimeter.
  • Doe een paar mooie magneetjes op je koelkastdeur, zodat je er een collage mee kunt maken van dingen om dankbaar voor te zijn. Doe er foto’s achter van degenen om wie je geeft en voor wie je dankbaar bent, zoals je gezinsleden en familie, vrienden, huisdieren. Doe er ook de kleine dingen achter waar je dankbaar voor was, bijvoorbeeld de rekening van de auto reparatie die lager uitviel dan je gevreesd had. Als er iets is wat je graag zou willen hebben, hang er dan een plaatje van op en wees op voorhand dankbaar.
  • Tref voorbereidingen voor een winterse idylle. Zet echte cacao in je keukenkastje, kleine marshmallows en een reep chocola van goede kwaliteit (om er geschaafd chocoladestrooisel van te maken). Koop een pakje houdbare slagroom en zet het klaar in de koelkast. Als het zó hard gaat sneeuwen dat de scholen dichtgaan, blijf dan thuis met de kinderen. Hang lekker rond in je pyjama. Als je een open haard hebt, stook dan de hele dag een vuurtje.
  • Maak na sneeuwval een sneeuwpop, ga sleeën en neem daarna een hete kop tomatensoep met warme kaasboterhammen. Doe een dutje. Wentel je in de luxe van een onverwachte vrije dag.
  • Breng binnen wat lentebloemen tot bloei: mininarcissen, krokussen, tulpen en hyacinten, die jou en je huis midden in de winter met hun geur en kleur kunnen opvrolijken. Ga naar een plaatselijke kwekerij en vraag daar naar bloembollen die speciaal voor dit doel gekweekt zijn.
  • Snuffel deze maand de catalogi van tuincentra door. Knip je favoriete bloemen uit en plak met de plaatjes je ideale tuin of balkon op papier. Ga je bij je collage over tuinieren te buiten aan je vurige liefde voor met rozen overdekte balkons of tuinhuisjes en plak hem in je ontdekkingenboek. Doe alsof je een geheime tuin aan het creëren bent waar je helemaal alleen kunt zijn. Hoe ziet die tuin eruit? Welke tuinartikelen en tuinmeubelen spreken je aan? Plak ze bij je collage. Laat allereerst je fantasie op papier tot leven komen.
  • Bestel zaaigoed voor eenjarige planten die je volgende maand binnenshuis kunt gaan inzaaien.
  • Maak voorbereidingen voor het Imbolc of Maria Lichtmis feest 1 of 2 februari, het feest van een nieuw begin voor het leven dat onder de aarde groeit.  Het feest voor het Lentebegin. Imbolc kan stilletjes worden gevierd met een brandende kaars die symbool staat voor de Godin en Lichtmaagd Birgit en het vuur en spreekt in stilte van het tere beginnende licht. De dagen beginnen meer en meer langer te worden. Meer over de Imbolc, zie strak mijn volgende blog.

januari

Ik wens jullie een hele fijne maand Januari!